Ergoterapi Nedir? Ne İşe Yarar? Neler Yapar?

Ergoterapi, kişinin tüm ihtiyaçlarını – fiziksel, psikolojik, sosyal ve çevresel – dikkate alacaktır. Bu destek, insanlara yenilenmiş bir amaç duygusu vererek, yeni ufuklar açarak ve gelecek hakkında hissettiklerini değiştirerek gerçek bir fark yaratabilir.

Ergoterapist Ne Yapar?

Ergoterapistler her yaştan yetişkinler ve çocuklarla çok çeşitli koşullar altında çalışır; en yaygın olarak bir akıl sağlığı hastalığı, fiziksel veya öğrenme güçlüğü nedeniyle zorluk yaşayanlar. Sağlık kuruluşları, sosyal bakım hizmetleri, barınma, eğitim, gönüllü kuruluşlar veya bağımsız uygulayıcılar gibi çeşitli ortamlarda çalışabilirler.

Çanakkale Ergoterapi Danışmanlık, özel ilgiye ve eğitime ihtiyacı olan çocukların yaşam kalitelerini artırmak için her zaman yanınızda…

Ergoterapinin Temel Amacı Nedir?

Ergoterapinin temel amacı kişilerin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamaktır. Ergoterapistler, vücut yapı ve işlevlerinde bozukluğu olan, dışlanmış ya da katılımı kısıtlanmış tüm kişiler için çalışır. Ergoterapi toplumsal katılımı artırmak için kişi, aktivite, çevre veya bunların bazılarının veya hepsinin düzenlenmesi ile kişilerin yeterliğini artırmaya odaklanır. Kişiler ergoterapi sürecine aktif yer alırlar. Sonuçlar kişi merkezlidir ve çeşitlidir, aktivite performansında düzelme veya aktivite katılımından kaynaklanan memnuniyet ölçülür.